Piața Cetății - DESCHIDERE OFICIALĂ

21:00- Concert în 4 cu Ada Milea, Bobo Burlăcianu, Anca Hanu, Cristi Rigman

 

21:45- FILM: Călătoria fantastică a Maronei, 2019, România, Regia: Anca Damian/92 min

 


Piața Vestică  

21:45- FILM: Durere și glorie/Dolor y Gloria, 2019, Spania, Regia: Pedro Almodóvar/108 min

 


Esplanada Obeliscului  

21:45- FILM: Ținutul/ The County, 2019, Islanda, Regia: Grímur Hákonarson/92 min

 


Grădina Cetății 

18:00- Treasure hunt

 

18:00- ABOVE AND BEYOND by Andra Purdea, expoziție interactivă cu lucrări create în realitatea augmentată

 

21:45- FILM: Rocketman, 2019, SUA Regia: Dexter Fletcher/121 min

Piața Cetății 

21:00- CONCERT Cobzality

 

21:45- FILM Cardinalul, 2019, România, Regia: Nicolae Mărgineanu/ 95 min
 
Proiecție specială în prezența actorului Radu Botar

 


Piața Vestică  

21:45- FILM: Urma, 2020, România, Regia: Dorian Boguță/ 105 min
 
Invitați speciali: regizorul Dorian Buguță, producătorul Oana Giurgiu și actrița Irina Rădulescu

 


Esplanada Obeliscului  

21:45- FILM: Parazit/ Parasite, 2019, Coreea de Sud, Regia: Bong Joon Ho/ 132 min

 


Grădina Cetății (Aleea Sf. Capistrano)

16:00- Music & Film Quiz (concurs tip Trivia)

 

16:00- ABOVE AND BEYOND by Andra Purdea, expoziție interactivă

 

18:00 Întâlnire cu publicul:  echipa filmului Urma

 

21:45- FILM: Liam Galagher: As it Was2019, SUA, Regia: Gavin Fitzgerald, Charlie Lightening / 85 min

Piața Cetății 

21:45- FILM: Colectiv, 2019, România, Regia: Alexander Nanau/ 109 min

 


Piața Vestică  

21:45- FILM: Superhombre, 2019, România, Regia: Mircea Gherase, Lucian Mircu/ 69 min

 


Esplanada Obeliscului  

21:45- CINE-CONCERT Der Golem, accompaniment live Danaga, Der Golem, wie er in die Welt kam, 1920, Germania, Regia: Carl Boese, Paul Wegener

 


Grădina Cetății 

16:00- Music & Film Quiz

 

16:00- ABOVE AND BEYOND by Andra Purdea, expoziție interactivă 18:00 RECITAL:  trupa ex:hale

 

21:45- FILM: Yesterday, 2019, SUA, Regia: Danny Boyle/ 116 min